rejestracja
pol
  • rom
  • ch
  • ger
  • gb

Blackjack Online

Jedną z najpopularniejszych hazardowych gier karcianych na świecie jest Blackjack. I nic w tym dziwnego, bo dostarcza ona niezwykłych emocji i jedynej w swoim rodzaju rozrywki. Z jednej strony, jest całkowicie nieprzewidywalna przez niewiedzę na temat kolejnej karty, z drugiej, wytrawni gracze potrafią właściwie ocenić ryzyko, kontynuując lub przerywając wykładanie kart w najbardziej odpowiednich momentach.

Czym jednak jest Blackjack? To hazardowa wersja gry karcianej, znanej w Polsce jako Oczko. Jej popularność w kasynach musiała przełożyć się także na wersję Blackjack online, którą możecie znaleźć na naszej stronie internetowej. Wersja online Blackjack ma tę przewagę nad prowadzonymi naziemnych kasynach, że możemy w nią grać, nie ruszając się z domu. Blackjack online oparty jest o dokładnie te same zasady, dlatego fani wersji „na żywo” z pewnością nie poczują się zawiedzeni. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, szanse w online Blackjack są dokładnie takie same, jak w grze prowadzonej przez prawdziwego krupiera.

Lucky Blackjack Online za Darmo
Zagraj
Lucky Blackjack
Vegas Blackjack online za darmo
Zagraj
Vegas Blackjack
Double Exposure Blackjack Gold
Zagraj
Blackjack Gold
Hi Lo European Blackjack Gold Series
Zagraj
Hi Lo European Blackjack
Big 5 Blackjack Gold
Zagraj
Big 5 Gold
21 Duel Blackjack
Zagraj
21 Duel Blackjack
Black Jackpot HD
Zagraj
Black Jackpot HD
SideBet Blackjack
Zagraj
SideBet Blackjack
Pontoon BlackJack
Zagraj
Pontoon BlackJack
Blazin BlackJack
Zagraj
Blazin BlackJack
Double Exposure MH
Zagraj
Double Exposure MH
Pirate 21 Blackjack
Zagraj
Pirate 21 Blackjack
American Blackjack
Zagraj
American Blackjack
Black Jack Single HD
Zagraj
Black Jack Single HD
European BlackJack MH
Zagraj
European BlackJack MH
1 2

Graj w blackjack online

W Blackjacku istnieje limit stawki minimalnej. I to dobra wiadomość, bo poruszamy się w konkretnym, z góry narzuconym przedziale. Należy jednak pamiętać, że limity pomiędzy poszczególnymi kasynami, a nawet stolikami w tym samym kasynie, mogą być różne.

W wersji online mamy możliwość zagrania w Blackjack Switch, który dodaje do gry kilka udogodnień. Ogólne zasady są bardzo zbliżone, jednak gracz gra na dwie ręce. Dodatkową atrakcją takiej rozgrywki jest możliwość wymiany kart pomiędzy polami, tak aby lepiej pasowały do układu.

Gracze decydujący się na wersję online zyskują również większą różnorodność typów zakładów oraz dodatkowych funkcji, których nie spotyka się w klasycznych, naziemnych kasynach. Jedną z nich jest np. regulowana przez gracza szybkość gry, czy też bonusy oraz programy lojalnościowe dla regularnych bywalców kasyn online. Interfejs gry Blackjack online jest bardzo intuicyjny i naturalny, nie sprawia problemów nikomu, kto zna choćby podstawowe zasady rozgrywki.

Dla fanów grania na żywo istnieje wersja Blackjack Live z prawdziwy krupierem. W takim przypadku należy jednak jeszcze dokładniej niż zwykle, upewnić się, że kasyno jest uczciwe i nie oszukuje. Jak to zrobić? Dużo o kasynie mówi jego popularność – jeżeli jest znane i polecane, najprawdopodobniej jest godne zaufania. Gracze szybko zauważają, gdy w kasynie zdarzają się oszustwa i informują się nawzajem, jakich miejsc unikać.

Zalety gry w Blackjack online za darmo

Prócz standardowej wersji, gdzie trzeba stawiać realne zakłady, istnieje również wersja Blackjack online free.

Blackjack jak wszystkie gry hazardowe, oparta jest na losowości. Jednak, w przeciwieństwie np. do automatów, gdzie wszystko jest poza kontrola gracza, znajomość zasad Blackjacka może znacząco podnieść możliwość wygranej. Bo co prawda gracz nie ma pojęcia, jaka karta pojawi się następna, ale na podstawie oceny ryzyka, może określić, czy znajduje się wystarczająco blisko liczby 21, by zatrzymać rozdawanie, czy może jeszcze poprosić o kolejną kartę. Dzięki darmowemu rozwiązaniu początkujący gracze niczego nie ryzykują. Spokojne uczenie się zasad, bez ciągłej myśli o pieniądzach, jakie mogą przegrać przez swoją niewiedzę, potęguje także samą przyjemność z grania. Bo w ten sposób każda kolejna rozgrywka po prostu nas czegoś uczy, pokazuje różne wariacje rozdania, a każda przegrana tura nie niesie za sobą żadnej odpowiedzialności. Oczywiście, nie prowadzi także do wygranych pieniędzy. Poznawanie zasad w wersji darmowej jest doskonałym przygotowaniem do zagrania w Blackjack online na pieniądze. Dla graczy znających doskonale zasady, z kolei darmowa wersja pozwala sprawdzić rozgrywkę w nowym kasynie. Aby zagrać w Blackjack online free w naszym kasynie, należy wybrać odpowiednią kategorię np. najpopularniejsze gry lub można kierować się na podstawie dostawcy gry.

Historia rozwoju gry Blackjack

Tak naprawdę trudno powiedzieć kto i kiedy wynalazł Blackjacka. I nie jest on wyjątkiem, ponieważ większość gier karcianych swoje początki ma owiane nutką tajemnicy. Blackjack jak wiele współczesnych wersji gier wywodzi się najprawdopodobniej z połączenia zasad kilku karcianek. Współczesny Blackjack wywodzi się między innymi z chemin de fer oraz french ferme, które po połączeniu ze sobą oraz dodaniu do zasad określenia, jaka punktacja jest zwycięska – 21 pkt. – stworzyły grę, która świeci triumfy popularności w Stanach Zjednoczonych. Jak nie trudno zauważyć, obie gry wywodziły się z Francji z przełomu XVIII wieku i to również we Francji powstawały pierwsze zasady Blackjacka. Jednak funkcjonował on pod zupełnie inną nazwą: vingt et un, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza właśnie dwadzieścia jeden. Sama nazwa Blackjack wywodzi się już z kolei z USA, gdzie najwyżej nagradzanym zestawem, jaki gracz mógł dostać do ręki, był czarny walet z czarnym asem. Tytułowy Blackjack. Backjack stopniowo zyskiwał na popularności, by dziś być jedną (obok pokera) z najchętniej rozgrywanych hazardowych gier karcianych. Ciekawostką jest, że na przełomie lat próbowano rozpracowywać Blackjacka tak, by zminimalizować do zera przewagę losowości gry. Powstało na ten temat wiele publikacji, w tym sprawiająca właścicielom kasyn masę problemów, „Beat the Dealer: Strategy for the Game of Twenty-One” Edwarda O. Thorpa. Wynalazł on sposób na odpowiednie liczenie kart tak, aby przewidzieć, jaka wypadnie następna i zminimalizować ryzyko przegranej. Najbardziej wprawni gracze są w stanie z powodzeniem stosować tę technikę. Co ciekawie, chemin de fer będąca podstawą Blackjacka, jest grą uwielbianą przez wieki w kręgach arystokratycznych i znaną szerzej jako Baccarat. Jest to bardzo łatwa gra losowa, również oparta na systemie punktacji. Jej dokładne zasady opisujemy w innym artykule, jednak warto zaznaczyć, że Baccarat jest dostępny również w wersji online. Obie gry, zarówno Blackjack, jak i Baccarat idą z duchem czasu. Możliwości rozgrywki online dotyczą również urządzeń mobilnych, jak tablety i telefony. Dzięki czemu, gracze z całego świata mogą spotkać się przy jednym stole i przeżyć niezapomniane emocje.

Blackjack – zasady gry

Zasady gry w Blackjacka nie są bardzo skomplikowane, jednak wymagają pewnej wprawy i umiejętności podejmowanie szybkich decyzji.

Cel gry – najważniejszym celem gracza jest zbliżenie się do liczby 21, a marzeniem, dokładne trafienie w nią. Jednak najlepiej nie ryzykować za bardzo, ponieważ przekroczenie 21 oznacza pewną przegraną. Jeżeli przy stole gra więcej, niż sam gracz kontra krupier, to wygrywa ta osoba, która najbardziej zbliżyła się do wymaganego wyniku. Zasady panujące w naziemnych kasynach, mają swoje dokładne przełożenie na wersję online Blackjack.

Karty – w grze używa się kilku talii kart po 52 karty każda. Krupier może mieć od 3 do 8 talii w zestawie. Z punktu widzenia gracza, im mniej talii używa krupier, tym lepiej. Karty punktowane są bardzo prosto:

Od dwa do dziesięć – karty punktowane są odpowiednio do wartości na karcie np. 2 ma 2 pkt.

Kolejno: Walet, Dama oraz Król – punktowane są za 10 pkt.

Natomiast As – punktowany jest za 1 lub za 11, w zależności od tego, która punktacja będzie lepsza dla gracza.

Rozdwojenie kart (split) – jeżeli na samym początku gracz otrzymuje karty o takiej samej wartości (np. dwa razy Króla, czy dwie 7), ma możliwość stworzenia z nich dwóch niezależnych układów i może kontynuować grę na obu jednocześnie.

Ubezpieczenie (insurance) – stosowane jest na wypadek, gdyby to kurierowi trafił się Blackjack. W takim przypadku gracz może ochronić postawioną przez siebie stawkę. Jednak, ubezpieczenie można zastosować tylko wtedy, gdy pierwszą kartą, jaką kurier wyciągnie, będzie As (w niektórych kasynach, pozwala się ubezpieczać także przy kartach o wartości równej 10).

Komendy – Blackjack ma kilka komend, które funkcjonują przez całą rozgrywkę:

Hit – prośba o kolejną kartę,

Stand – decyzja o pozostaniu przy obecnym układzie kart i zatrzymanie rozdawania kolejnych,

Double down – podwojenie stawki, komendę można użyć po otrzymaniu drugiej karty i pozwala na zabranie tylko jednej dodatkowej,

Oraz split i insurance – które umówiliśmy dokładnie powyżej.

Gracze – przy jednym stoliku online Blackjack może grać nawet do 8 graczy. Każdy po kolei decyduje o kolejnych rozdaniach kart, aż wszyscy zdecydują, że nie chcą już więcej.

Zakłady – Blackjack online są ściśle określone w regulaminie – podobnie jest w kasynach naziemnych.

Jeżeli jesteś nowym graczem, najlepiej swoją przygodę rozpocznij od darmowego Blackjacka podstawowego, zapoznaj się z ogólnodostępnymi schematami. Dopiero jak poczujesz się pewnie w takiej wersji gry, możesz śmiało spróbować jej różne modyfikacje, czy strategie.

Rodzaje gry Blackjack

Istnieje kilka rodzajów gry online Blackjack. Nawet jeżeli nie mamy zamiaru grać w nie wszystkie, warto zapoznać się z ogólnymi zasadami.

Dobieraj do twardej 17

Numer 17 w Blackjacku jest w pewien sposób magiczny. W zależności od tego, jakie karty posiadamy, możemy mieć miękką 17 lub twardą 17. Ogólna zasada jest taka, że przy miękkiej 17 warto dobierać karty, a nawet podwoić zakład. Przy twardej 17 powinniśmy zakończyć dobieranie kart, bo każde kolejne może okazać się dla nas przegrane. Ale jak odróżnić jedną od drugiej?

Miękka 17, to taka w której mamy karty: 5, 6, 7, 8 lub 9 – one osłabiają twój układ kart.

Z kolei twarda 17 będzie składała się m.in. z Asa, 2, 3 lub 4 – te karty wzmacniają twój układ.

Rozdzielanie asów i ósemek

Powyżej pisaliśmy o ogólnej zasadzie rozdzielania kart, jednak nie wszystkie karty warto tak samo rozdzielać. Większość kart z reguły trzyma się razem, mało kto rozdziela ze sobą 2 czy 6. Jednak w przypadku Asów oraz ósemek sytuacja wygląda zgoła inaczej.

8 rozdzielać należy zawsze. Dwie karty o wartości 8, dają nam wynik 16, co od razu ustawia gracza w najsłabszej możliwej pozycji, gdyż krupier musi rozdawać do 17. Dzięki rozdzieleniu, gracz dostaje dwa niezależne układy, każdy o wartości 8 punktów. Asy z kolei rozdziela się przez ich podwójną wartość: 1 oraz 11. Zestawione razem, nie dają wygranej – ponieważ As ma wynik, który bardziej odpowiada graczowi, w tym przypadku dwa

Asy dają na 2 pkt, gdyż liczne za 11 przebijają wynik 21. Po rozdzieleniu dostajemy dwa niezależne układy, każdy po 11 pkt, do którego wystarczy dobrać kartę o nominale 10, by otrzymać pożądany wynik 21.

Blackjack Common Draw

Można powiedzieć, że to mini wersja standardowego Blackjacka. Została stworzona do gry przy bardzo niskim limicie zakładów. W tego Blackjack gra się z prawdziwym krupierem na live oraz z pozostałymi graczami, którzy również są online. Do użytku graczy jest również chat, na którym mogą rozmawiać ze sobą oraz z krupierem.

Blackjack Double Jack

Double Jack z kolei opiera się na innych zasadach, gdyż gra się tylko w oparciu o 4 karty. Celem jest trafienie na waleta, a najlepiej, na dwa walety. Jeżeli dostaniemy pierwszą kartę o tym nominale, nasza wygrana rośnie aż o 50%. W dodatku, jeżeli trafimy walet pik, nasza wygrana zostaje podwojona.

Blackjack Surrender

To z kolei zasada, która pozwala uciec graczowi i zmniejszyć poniesione straty tuż przed tym, jak wydaje mu się, że bieżące rozdanie zostanie przez niego przegrane. Opcja ta jest mało popularna w wersji Blackjacka europejskiego i klasycznego. Poddanie oznacza natychmiastowy koniec gry i krupier wygrywa tylko połowę postawionej stawki, druga połowa wraca do gracza.

Blackjack Switch

Ta wersja online Blackjack wymaga na graczu prowadzenia równocześnie dwóch niezależnych od siebie rozdań. Jej plusem jest niewątpliwie to, że gracz może podmienić karty pomiędzy swoimi układami, jeżeli w jednym jest za dużo, a w drugim za mało.

Blackjack Double Exposure

Jest oparty o podstawowe zasady, jednak z lekkimi modyfikacjami. Tutaj na samym początku gry rozdawane są karty wierzchem do góry – dzięki czemu gracz zna pierwsze wartości kart krupiera, co daje mu niezbędne informacje, jak dalej planować rozgrywkę. Minusem jest to, że kasyna często zmniejszają wygrane do kwoty 3:2. Gracze nie mogą też np. ubezpieczyć swojej wygranej, jak to jest w klasycznej grze.

Blackjack Pontoon

Jest to jedna z bardziej skomplikowanych rozgrywek Blackjacka. W teorii zmniejsza ona przewagę kasyna do zaledwie 0,5%, jednak równocześnie strategie Pontoona są tak zawiłe i skomplikowane, że kasyna pozwalają graczom posiadać na stole ich rozpiskę.

F.A.Q. – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Co to jest Blackjack?

Blackjack to gra karciana oparta na prostym systemie wartościującym karty. Celem gracza jest zbliżenie się jak najbardziej do wartości 21 (lub jej uzyskanie), jednak nie wolno mu jej przekroczyć.

Czy trzeba pobierać aplikacje lub zarejestrować się, aby móc grać w Blackjacka za darmo?

Nie, grę Blackjack wystarczy pobrać i zacząć grać.

Czy darmowa gra w Blackjacka jest taka sama jak gra na prawdziwe pieniądze?

Tak. Zasady są dokładnie takie same jak w wersjach z zakładami za pieniądze, dlatego darmowa wersja jest doskonałym treningiem dla początkujących.

Jakie jest ryzyko porażki w Blackjack?

W Blackjack można grać za najniższe stawki, nie trzeba stawiać całego zakładu. W zależności od rodzaju gry można także ubezpieczyć swoje zastawione pieniądze lub wycofać się, tracąc tylko część postawionej kwoty.

Czy warto spróbować grać w Blackjacka online z krupierem na żywo?

Tak. Blackjack z krupierem na żywo jest przeżyciem jak z prawdziwego kasyna. Dzięki dostępnemu chatowi możemy rozmawiać zarówno z nim, jak i z pozostałymi graczami.

Czy można liczyć karty w Blackjack online lub Blackjacka z krupierem na żywo?

W Blackjack online kasyno tasuje gry po każdej grze, taktyka ta więc jest w tym przypadku nieskuteczna.